שאלות נפוצות / כיצד ניתן להקל על כאבי גב תחתון?

הסיבה השנייה בגללה פונים לרופא הינו כאב גב תחתון. כאבי גב תחתון יכולים להתחיל בכל גיל והסטטיסטיקות מראות כי כשמונה מתוך עשרה מבוגרים יסבלו מהתקף של כאב גב תחתון לפחות פעם אחת בחייהם, וכי מחציתם יסבלו מכאבי גב חוזרים.

כך ניתן להקל על כאבי גב תחתון

  1. לבצע פעילות ספורטיבית – פעילות ספורטיבית יכולה בהחלט לסייע בהפחתה של כאבי גב תחתון. הפעילות הגופנית מחזקת את השרירים ואת השלד ומאפשרת לגוף להתמודד עם עומסים גדולים יותר. חשוב לבצע תרגילים לחיזוק זוקפי הגב ושרירי הבטן.
  2. ישיבה נכונה בעבודה – בעיקר מי שאופי עבודתו הינו ישיבה שעות ממושכות מול מחשב או מול שולחן, חשוב שהמסך של המחשב יהיה בגובה הפנים על מנת לא לכופף את הצוואר. בנוסף, שהידיים תהיינה מונחות רפויות על השולחן, ללא כל מאמץ, הגב צמוד לכסא והרגליים מונחות על הרצפה או על הדום (כסא קטן לרגליים). ניתן להיעזר במשענת תומכת לגב.
  3. להימנע ככל האפשר מהרמת משאות כבדים – הרמת משאות כבדים מפעילה לחץ נוסף על עמוד השדרה. במידת הצורך, יש לחלק את הכובד, לדוגמא: כאשר סוחבים שקיות מהסופר רצוי לחלק למספר שקיות קטנות, ולדאוג כי המשא יהיה צמוד לגוף.
  4. להוריד במשקל – יש קשר בין משקל הגוף לבין כאבי גב. הגוף יצטרך לסחוב פחות משקל וכך יופעל עליו פחות לחץ. לחץ ממושך על הדיסקים בעמוד השדרה גורם להתבלותם ואובדן גמישותם.
  5. להימנע מלחץ נפשי – קל לומר קשה לבצע. לחץ נפשי הפך למחלה במאה הנוכחית, והוא בהחלט גורם לפגיעה פיזית בגופינו. כאשר אנחנו נמצאים בלחץ נפשי מתמשך, השרירים מגיבים בהתכווצות מתמדת, גם באזור העורף והשכמות וגם באזור הגב התחתון. לחץ נפשי מתמשך יכול אף לגרום לעיוותים בשרירים ולנוקשות תמידית למגע או לחיצה על האזור הפגוע.
  6. להפסיק לעשן – שוב, קל לומר קשה לבצע, אבל עישון נמצא כגורם סיכון לכאבי גב מאחר והוא מגביר את הסיכון לירידה בצפיפות העצם, לחוזק העצמות ולשינויים ניווניים בעמוד השדרה.

טיפול אפוסתרפיה לכאבי גב תחתון

האם אתם מכירים את שיטת אפוסתרפיה להקלה ומניעה של כאבי גב תחתון

טיפול אפוסתרפיה מתבצע באמצעות מערכת הליכה מיוחדת שמורכבת בשתי רפידות ביו-מכאניות המורכבות לסולייתן של נעליים יחודיות.

מיקום הרפידות מותאם לכל מטופל באופן אישי על ידי פיזיותרפיסט מומחה לאפוסתרפיה.

הטיפול עצמו כולל הליכה עם הנעליים במשך כשעה ביום וניתן ללכת איתם בכל מקום:

בבית, בעבודה, בקניות בסופר ואפילו בטיול עם הכלב, כך שאתם לא צריכים להקדיש לו זמן מיוחד.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מהי שיטת אפוס (אפוסתרפיה)?

מרכז אפוס לטיפול בכאבי גב

מחקרים על שיטת אפוס (אפוסתרפיה)

סקר בין מטופלי אפוס (אפוסתרפיה)

לקוחות ממליצים על טיפול אפוס (אפוסתרפיה)

היפטרו מכאבי הגב שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

 

Posted in: כאבי גב תחתון